Malowane Lato - finał!

W dniu 31 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli została zaproszona na finał Malowanego Lata 2019. Malowane Lato, organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywane jest we współpracy z lokalnymi organizacjami.

Mieliśmy to szczęście współtworzyć ów projekt, którego podstawą były warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Efektem warsztatów były prace plastyczne. Jury konkursowe w składzie: Przewodniczący Ryszard Ługowski – artysta, profesor ASP, Kierownik Galerii XXI; Sławosz Balcerzak – artysta, Kierownik Działu Galerii  i Wystaw w Mazowieckim Instytucie Kultury, Milena Stryjewska – historyk sztuki, Koordynator Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje , wybrało spośród 50 prac powstałych podczas tegorocznej edycji  projektu 3 najlepsze oraz wyróżniło dodatkowo 10 prac. I nagrodę otrzymała Malwina Filipek, a wśród wyróżnionych dzieci znalazł się Patryk Izydorczyk, nasi uczestnicy projektu. Wraz z panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefinie, Marzeną Pytlak, instruktorką warsztatów panią Danutą Rex Sadowską oraz małymi uczestnikami naszych warsztatów 31 października 2019 r. pojechaliśmy na wielki finał. Oprócz dyplomów i nagród dla dzieci przygotowany był występ artystyczny grupy o nazwie „Opowieści z walizki” oraz poczęstunek.

Jesteśmy dumni z  prac naszych uczestników, które opublikowane zostały w specjalnym katalogu. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowano 31-10-2019