Panowie i Panie - zakręcajcie wodę w kranie!

Dzień 21 października 2019 r. dla dzieci z przedszkola Leśna Kraina był dniem spotkania z Teatrem Tak. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprosiła przedszkolaków na spektakl ekologiczny pt. Śmieciaki ratują świat.

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić. Razem z dziećmi  przygotowują paradę pełną ekologicznych hasełek, które wspólnie skandując zapamiętują. Śmieciaki stosują w praktyce pojęcie recyklingu i segregacji śmieci według najnowszych zasad. Podpowiadają  dzieciom jak swoją postawą i działaniem mogą być eko-bohaterami, bo przecież Ziemia potrzebuje ratunku każdego dnia.

Do spektaklu wprowadzone są elementy języka angielskiego, ze słownictwem związanym ze środowiskiem oraz elementy interaktywne takie jak np.: egzamin z segregowania Śmieciorków, gra na instrumentach zrobionych ze śmieci, udział w Eko-Paradzie i skandowanie eko-hasełek typu: „Panowie i Panie zakręcajcie wodę w kranie”. Całość spektaklu podszyta jest przebojowymi piosenkami i dowcipem.

Opublikowano 26-10-2019