"Żółta ciżemka" w Leśnej Krainie

W dniu 12 września 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprosiła dla przedszkolaków z Leśnej Krainy Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem pt. "Żółta ciżemka".

"Żółta ciżemka" to spektakl, którego akcja rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania Kazimierza Jagiellończyka. Głównym bohaterem jest  Wawrzuś  - dziecko ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa.  Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.

W przedstawieniu zastosowano zmieniającą się scenografię i autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu. Pomagały złapać złodzieja, a wraz z głównym bohaterem uczyły się cyrkowych sztuczek.

Teatrzyk w Leśnej Krainie - zdjęcia

Opublikowano 27-09-2019