Strefa czytelnika

Krystyna Mirek w naszych progach...

W piątkowe popołudnie naszą bibliotekę odwiedziła Krystyna Mirek - pisarka z ogromnym doświadczeniem życiowym i... niezwykłym talentem, o czym świadczą choćby recenzje naszych Czytelników.

     Krystyna Mirek to dość późno debiutująca pisarka, prywatnie matka czwórki dzieci z dużym stażem pedagogicznym (nauczycielka języka polskiego w gimnazjum). W jej powieściach Czytelnicy znajdują nie tylko niebanalne historie, ale i niezwykłe przemyślenia, poparte doświadczeniem życiowym.  Nasz Gość opowiadał nie tylko o perypetiach fikcyjnych postaci, będących pierwszoplanowymi bohaterami książek - odpowiadała także o swoim życiu, poszukiwaniu weny twórczej, emigracji i pracy pisarki (dla niektórych zaskoczeniem był fakt, że Krystyna Mirek pisze również felietony dla czasopism i prowadzi bloga).

     Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek było bardzo ciekawym doświadczeniem - mieliśmy okazję poznać osobę, która (co nie jest takie oczywiste) potrafi oddzielić fikcyjny świat bohaterek własnych książek od autentycznego życia. Do perfekcji brakło tylko jednego - by czas spotkania nie biegł tak szybko... Dziękujemy!

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek - galeria

Opublikowano 28-02-2018


« Wróć do listy aktualności