Czego chcieć więcej?

Dobra książka, melodyjna piosenka, wspaniała atmosfera i... kolorowy ślimak... To wszystko stało się udziałem naszych przedszkolaków z "Leśnej Krainy", którzy odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli w miniony czwartek. Czekała na nich... Edyta Zarębska!

Pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, znana z fantastycznego podejścia do swoich Czytelników podczas spotkań autorskich (mieliśmy przyjemność gościć p. Zarębską w naszych murach), odwiedziła nasz skromny dworek w czwartkowe przedpołudnie. Czekały na nią dzieci z gminnego przedszkola "Leśna Kraina".

Spotkanie samo w sobie było niecodzienne i niesamowite. Dzieci nie tylko miały możliwość poznania autorki znanych książek, wysłuchania jej opowieści i zapoznania z ofertą wydawniczą. Tu lczyła się zabawa - wszyscy uczyli się piosenki pt. Mądra rzeka" (muzyka  , by zaśpiewać ją razem z innymi. Gdy nasz Gość tworzył ilustratorskie arcydzieło, dzieci zgadywały, zadawały pytania, dawały rady... przez MIKROFON! Do zabawy włączały ię również Panie Nauczycielki, dające dzieciom wspaniały przykład.

Przedszkolaki odwiedziły również naszą bibliotekę. Dowiedziały się, że znajdą w niej wiele ksiażek dla siebie - co było dla niektórych wielką niespodzianką. Dla nas niespodziewana była wizyta jednego uczestnika spotkania, który po południu przyjechał do nas z mamą, by... wypożyczyć książki. Bo biblioteka jest fajna...

Spotkanie z Edytą Zarębską - galeria

Opublikowano 23-09-2017