Kodująca Biblioteka!

Uczniowie Gimnazjum im. J. Chełmońskiego w Józefinie wzięli udział w warsztatach z kodowania. Przygotowuje je dla nich Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli, która - jako jedna ze stu instytucji w Polsce - zakwalifikowała się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.
Opublikowano 15-10-2016

"Komputerowy ćpun" w Józefinie

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy "mocnym uderzeniem" - na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli odpowiedział Krzysztof Piersa, autor "Komputerowego ćpuna", który spotkał się z uczniami klas pierwszych naszego gimnazjum.
Opublikowano 27-09-2016

"Święto Biblioteki" za nami!

W niedzielę, 18 września, na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się "Święto Biblioteki" - impreza wieńcząca wakacyjny projekt "Książka muzyką i obrazem malowana",
Opublikowano 27-09-2016

"Quo Vadis, Domine?"

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli aktywnie włącza się w akcję "Narodowego Czytania". W pierwszą sobotę września na topie był "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.
Opublikowano 22-09-2016

Uzyskaliśmy dofinansowanie na nowości wydawnicze!

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli uzyskała dofinansowanie na zakup kolejnych publikacji książkowych. Wniosek biblioteki złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” został pozytywnie rozpatrzony. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 7000 zł z Biblioteki Narodowej. Efekt naszych zakupów już niedługo na żabiowolskich półkach!
Opublikowano 01-09-2016